16:48
Допомога пернатим
   Зима є важким випробовуванням для всіх птахів. Відлітати у вирій чи залишатися у місцях гніздування, або далеко кочувати на південь – питання нелегке.
   Досить важким випробовуванням для птахів взимку стає ночівля, коли вони не можуть годуватися, рухатися і можуть швидко замерзнути. Деякі птахи арктичних широт і тайгові види зимують під снігом.
  Дуже багато птахів взимку тримаються поблизу людських осель, де легше знайти їжу, на вулицях, серед звалищ, на купах гною. Поблизу житла можна побачити синиць, вівсянок, галок. В садах і парках живляться різні види синиць, повзики, дятли, снігурі та омелюхи.
   До лісу птахів ваблять ягідні дерева, трави з залишками насіння. В тріщинах, під корою птахи знаходять комах, їхніх личинок та павуків. У хвойних лісах на шишкарів, чижів та дятлів чекає насіння, що збереглося в шишках.
    Крім корму в лісі птахи знаходять захист від вітру, хуртовини, морозу.
   Підгодівля птахів взимку є одним з найважливіших заходів і шляхів допомоги пернатим. Підгодівлю птахів проводять в період, коли важко знайти корм і аж до появи першої зелені.
   На території нашого села протягом зими можна побачити птахів, які залишилися в нас на зимівлю. Це синиці, повзики, снігурі, дрозди, сороки, ворони, дятли та горобці.

   Юні орнітологи  школи  кожного року виготовляють годівнички і розвішують їх біля школи та своїх домівок. Наповнюють їх крихтами білого хліба та насінням дикорослих трав’янистих рослин, яке спеціально заготовляють восени. Деякі учні кладуть ягоди горобини, калини, яблука та сало. Птахи звикають до місць підгодівлі і щодня до них повертаються.
       


Переглядів: 457 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: